Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dziwny problem z klimatyzacją. Wentylator.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Dziwny problem z klimatyzacją. Wentylator.

    Jak ma być zgodnie z prawem to Art. 551 kodeksu cywilnego
    Art. 551.
    § 1. Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

    § 2. Sprzedawca może również sprzedać rzecz na rachunek kupującego, powinien jednak uprzednio wyznaczyć kupującemu dodatkowy termin do odebrania, chyba że wyznaczenie terminu nie jest możliwe albo że rzecz jest narażona na zepsucie, albo że z innych względów groziłaby szkoda. O dokonaniu sprzedaży sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie zawiadomić kupującego.

  • #2
    [O2] Dziwny problem z klimatyzacją. Wentylator.

    Witam
    Muszę jechać napełnić klimatyzację ale najpierw chciałem uporać się z problemem.
    Mianowicie po odpaleniu auta i włączeniu klimatyzacji sprężarka się normalnie włącza ale z nawiewu ni cholery nie leci zimne. Zauważyłem że przy włączonej klimie wentylator w ogóle się nie załącza a chyba powinien (ja mam tylko jeden). Najdziwniejsze jest to że jak silnik się nagrzeje to wtedy wentylator się włączy żeby go schłodzić. Jak jadę autem to pęd powietrza w jakimś tam stopniu dmucha w chłodnicę i coś tam zimnego wtedy nawet leci ale na postoju prawie nic. Jest błąd w układzie klimatyzacji 00898 sterowanie sprężarki AC a ciśnienie na włączonej klimie to jakieś 6 bar wiem że chyba powinno być więcej.

    Wygląda to tak jakby wentylator chłodnicy nie dostawał sygnału z układu klimatyzacji że ma się włączyć.
    Czy tam jest jakiś osobny sterownik?
    Wentylator jest sprawny tylko czemu z klimą nie chodzi? Czy niskie ciśnienie ma wpływ na to że wentylator się nie włącza i wywala ten błąd?

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście, masz za mało czynnika w układzie. Sterownik na podstawie ciśnienia czynnika steruje wentylatorem.
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz


      • #4
        Dzięki.
        Dobrze że chociaż ktoś się domyślił o co mi chodzi

        [ Dodano: Czw 15 Maj, 14 09:40 ]
        Witam ponownie.
        Niestety okazało się że sprężarka nie działa. Zmyliło mnie to że obroty rosły w górę po włączeniu AC. Na przeglądzie mech od klimy stwierdził że ciśnienie jest ok 5,3bar ale sprężarka nie reaguje. Błąd cały czas zostaje nie do skasowania "00898 sterowanie sprężarką ac". Jak sprawdzić co jest przyczyną tego problemu, sterownik czy sprężarka może jakiś czujnik? Błąd w układzie tylko ten jeden.
        Oznajmionych z tematem zachęcam do odpowiedzi

        [ Dodano: Czw 15 Maj, 14 10:25 ]
        Przed chwilą zrobiłem pomiar prądu w tej kostce od elektrozaworu. Prądu jest tam dokładnie 0,0. gdzie szukać przyczyny? Na kablach? Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś posiada schemat elektryczny od klimy tak żeby sprawdzić przejście?

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X